Tiskové zprávy

Zpět na přehled
tiskových zpráv

Winning Group oznamuje prodej své divize CoFo strategickému investorovi

S účinností od 5. ledna 2024 oznámila společnost Winning Group a.s. prodej své divize CoFo strategickému investorovi, který si nepřeje zveřejnit své jméno.

Divize CoFo je předním výrobcem komponentů řízení a odpružení pro automobilový průmysl se třemi závody v Krefeldu, Dietenheimu a Gelenau. Celkový obrat divize CoFo činí 134 milionů EUR a zaměstnává 680 zaměstnanců. Společnost Winning získala tyto subjekty v insolvenci v roce 2022 ve dvou transakcích.

„Jsem velmi potěšen, že jsme našli shodu se strategickým investorem o prodeji naší divize CoFo. Když nás tento strategický investor oslovil, viděli jsme vysoký synergický efekt a potenciál, který mohou skupině CoFo nabídnout“, řekl Sebastian Wagner, předseda představenstva a generální ředitel Winning Group.

„Pro skupinu Winning Group tento prodej vytváří silnou finanční pozici pro další růst na zajímavém M&A trhu. Chtěl bych poděkovat týmu CoFo za jeho tvrdou práci a popřát mu vše nejlepší na jeho další cestě. Jsem si jistý, že budou velice úspěšní,“ dodal Wagner.
Strany se dohodly, že podrobnosti transakce nebudou zveřejňovat.

O společnosti Winning Group a.s.
Winning Group se sídlem v Brně je strategickým investorem v automobilovém a stavebním průmyslu, jehož cílem je vytvářet lídry na trhu prostřednictvím organického růstu a cílených akvizic. Skupina vedená jediným vlastníkem byla založena v roce 2016 a v roce 2023 zaměstnávala zhruba 3 300 zaměstnanců s ročním obratem 500 milionů eur.