Segment Construction

Segment
Construction

Bytový dům i monumentální betonový skelet nesou svojí propracovaností vizitku naší reputace, napříč celou Českou republikou i Německem. Kombinujeme špičkový inženýrský servis, vizuální hodnotu i efektivitu investic. Cítíme se odpovědni za budoucnost, stavíme a rekonstruujeme objekty tak, aby byly přínosem dnes a zároveň nesly odkaz jistoty a stability v budoucnu.

Máme oči otevřené a aktivně vyhledáváme nové příležitosti. Ať už jde o atraktivní lokality pro naše developerské projekty, stejně jako perspektivní akvizice posilující naše portfolio stavebních firem.

Stavební holding realizuje dodávky pozemních staveb, rekonstrukce a opravy budov, železobetonové monolitické konstrukce a zakládání staveb.
Realizuje napříč Českou republikou přes třicet středních a větších staveb ročně. A to od rekonstrukce historických budov přes administrativní budovy až k novému letišti v Brně.
Projektuje statiku pro střední a velké stavby hlavně v Německu.
Podílel se tak na hotelech, rezidenční výstavbě, či občanské vybavenosti v Hamburku, Düsseldorfu, Mnichově, nebo Berlíně.
Plánuje, připravuje a realizuje projekty rezidenční výstavby, ve kterých bychom chtěli sami bydlet.
Ročně postaví 150 až 200 bytových jednotek a rodinných domů v nadstandartní kvalitě a mimořádných lokalitách především v Jihomoravském kraji.

Case studies

Bučovické terasy hlásí «vyprodáno»!

„Rok 2020 byl pro nás ve znamení dokončení projektu Rezidence Bučovické terasy. Ten už ožívá prvními vlastníky a jejich bezprecedentní zájem je pro nás důkazem relevance naší filozofie. Nejen řemeslná úroveň, respekt ke geniu loci, ale zejména důraz na kulturu života a environmentální aspekty jsou pro nás stěžejní.“

Projekt Rezidence Bučovické terasy staví především na promyšleném dispozičním řešení a také moderním a přesto nadčasovém estetickém pojetí. Fakt, že každý byt má svůj sklep a parkovací stání, považujeme za samozřejmost. K důstojnému charakteru můžeme přičíst i skutečnost, že nejmenší 1-kk má výměr přes 40m2.

Myslíme na všechny aspekty bydlení. Nejen na to jak vypadá fasáda, ale i na úpravu okolí, včetně designově adekvátního mobiliáře a pečlivě navržené vysázené zeleně. To jsou hodnoty, které koncový zákazník vnímá bezprostředně a o to intenzivněji.
Rok 2020 proběhl ve znamení pandemie. Jako velmi prozíravý se proto ukázal fakt, že každá z jednotek má svůj balkon nebo terasu. V dnešní nelehké době tak jde o dvojnásobný benefit. Z ekonomického i společenského pohledu nás zkušenost s lockdownem zároveň inspiruje k zamyšlení nad tím jak naše projekty koncipovat v budoucnu.

Citlivě vnímáme situaci na trhu s nemovitostmi a přetlak poptávky po bydlení zužitkováváme ve prospěch klienta. Nestavíme proto, abychom si udělali fajfku. Vnímáme vyšší smysl naší práce a bereme ji jako poslání. S maximální empatií se snažíme dojít do cíle společně a věříme, že v trojúhelníku mezi námi, klientem a bankou je právě koncový zákazník nositelem reputace Winning Estate. I z tohoto důvodu dbáme o to, abychom jeho leckdy stresující cestu k vysněnému bydlení maximálně ulehčili.

Jako velký bonus vnímáme i skutečnost, že stavbu sami realizujeme. „Zákazníkovi vždy zdůrazním, že na kontrolní dny pravidelně jezdíme, což je samo o sobě nadstandardem. Nejen proto, že máme rádi přehled o tom, co následně prodáváme.“ Máme silnou potřebu být přítomni procesu stavby, a to v každé jeho etapě. Získáváme tak nové zkušenosti, které úročíme nejen ve vztahu k budoucím vlastníkům, ale především při realizacích dalších projektů.

Bučovické terasy hlásí «vyprodáno»!

Každá zakázka zvyšuje náš další potenciál. 

Náš team výborně funguje i v dobách poznamenaných důsledky pandemie. Dnes stále kolem 25% kolegů pracuje na home office – tým úspěšně vykazuje kvalitní práci a včasné dodávky našim zákazníkům. Jsme hrdí na realizované projekty a každou další zakázkou rozšiřujeme naše portfolio a zvyšujeme tak kredit naší společnosti.  

V posledních měsících se můžeme těšit prací v olympijském parku v Mnichově, kde se připravuje stavba nové sportovní arény pro 11 500 diváků. SAP Garden – Red Bull Arena München  bude domovským stánkem pro hokejisty EHC Red Bull München a basketbalisty Bayern München. Investorem je firma Red Bull. Součástí stavby, která je více než z poloviny ukryta pod úrovní terénu, jsou i tři tréninkové plochy (kluziště), rovněž kompletně pod terénem. Z tohoto důvodu působí stavba velmi elegantně a dokonale zapadá do konceptu parku. Samozřejmostí je i dostatečná podzemní parkovací kapacita. Komplex je navržen jako železobetonový skelet doplněný o prefabrikované nosníky tvořící podpěrný systém tribun. Zastřešení jak hlavní, tak i tréninkových ploch je realizováno ocelovou příhradovou konstrukcí. Naše kancelář se na tomto velmi prestižním projektu podílí jako tvůrce projektové dokumentace železobetonových konstrukcí.

Významný německý stavební dodavatel si naši projekční kancelář Winning Steel vybral ke spolupráci pro další zajímavý projekt. Jedná se o tunelové zastřešení dálnice A7, která prochází čtvrtí Altona v Hamburgu. Zastřešení se bude provádět za provozu, takže očekáváme zajímavé a nekonvenční řešení postupu betonáže a pracovních spar. Kdo ví, třeba nám tato reference jednou pomůže, až se bude obdobný tunel projektovat v brněnské Bystrci.

V květnu jsme se naplno pustili do práce na novém projektu bytové výstavby Neues Korallusviertel v německém Hamburku. Jak už sám název „Nová korálová čtvrť“ naznačuje, jedná se o rozsáhlou dvou a půl hektarovou plochu, na níž vznikne komplex několika vícepodlažních objektů s více než 400 bytovými jednotkami. Celková výměra všech vnitřních prostor přesahující 30 tisíc metrů čtverečních či očekávané náklady na realizaci v hodnotě 150 milionů eur jen podtrhují významnost tohoto projektu pro obyvatele Hamburku. První týdny naší činnosti se nesou ve znamení základových konstrukcí. Tento proces vždy bývá mírně složitější, neboť je třeba zajistit především správnou návaznost všech dalších konstrukcí již od základů a v našem případě také potřebnou voděodolnost. V průběhu dalšího roku bychom se pak měli společně dopracovat ke zdárnému dokončení celého projektu.

Každá zakázka zvyšuje náš další potenciál.